Porady dla kupujących obrączki ślubne.

Obrączki ślubne to symbol, z jego wyboru powinno się być w pełni zadowolonym. Obrączki to znak miłości, wierności. Okrągły kształt stanowi metaforę niekończącej się miłości. Są najpiękniejszą i najtrwalszą pamiątką tego wyjątkowego dnia.

Kierując się wyborem obrączek należy pamiętać, by nie tylko zachwycały swoim pięknem, ale spełniały również rolę użytkową.

Personel firmy Moroksyt w sposób profesjonalny udzieli Państwu praktycznych porad oraz niezbędnych informacji tak, by zakupione przez Państwa obrączki spełniały wymogi estetyczne jak i zapewniały komfort podczas noszenia.

W naszych salonach obrączki są wykonane metodą BEZSZWOWĄ.
W XXI wieku w branży jubilerskiej została zastosowana nowa technologia, nazywana metodą bezszwową. Gdzie materiałem jest złota rurka, która nie posiada łączenia lutowanego, z tego typu surowca odcina się złote krążki. W kolejnym procesie następuje obróbka, która polega na dopasowaniu odpowiedniego rozmiaru, kształtu oraz wzoru wybranego przez klienta.

metoda bezszwowa

Zanim wprowadzono metodę bezszwową, obrączki wykonywano ze stopionego kawałka złota, walcowanego w długi pasek, który po przycięciu z obu stron oraz dogięciu by złączyć dwa końce spajało się lutem złotym przy użyciu palnika jubilerskiego. Wadą tej technologii jest miejsce łączenia. W obrączkach wykonywanych za pomocą tej metody usługa korekty rozmiaru obrączki jest utrudniona - miejsce łączenia może ulec pęknięciu. W dalszym procesie następowała obróbka mechaniczna, która nadawała obrączce wybrane wzornictwo.

Mamy nadzieję, że udało nam się zapoznać Państwa z tematem technologii produkcji obrączek ślubnych, a to pozwoli Wam dokonać odpowiedniego wyboru.

Przy wyborze obrączek należy zastanowić się nad:

- kolorem złota,

- próbą złota (twardość złota),

- profilem

- wzorem.

W tym poradniku uzyskacie Państwo niezbędne informacje dotyczące powyższych zagadnień.

Kolor złota:

Mamy do wyboru następujące kolory złota:

- żółte  - białe  - czerwone  - różowe

Żółte - czerwone - różowe złoto: jest to złoto z domieszką srebra, miedzi i cynku. Dzięki domieszce tych metali uzyskuje się odpowiedni kolor oraz staje się ono trwalsze i twardsze.

barwa czerwone rozowe zolte


Białe złoto:

Faktyczny kolor białego złota jest raczej szaro - metaliczny z delikatnym żółtym zabarwieniem. Białe złoto powstaje przez dodanie do żółtego złota o wysokiej próbie, między innymi miedzi i srebra. Najważniejszym dodatkiem jest pallad (nie uczula) lub nikiel, z którego powstaje wyjątkowe lśniące złoto o idealnie białej barwie. Białe złoto jest twardsze i przez to trwalsze niż złoto żółte przy takiej samej próbie złota.

biale zloto

Rod:

Rod to metal szlachetny z grupy platynowców o srebrzystym, metalicznym kolorze, nie reaguje na działanie kwasów, wody oraz powietrza. Jest droższy od złota, a nawet od platyny. Rod nakładany jest metodą galwaniczną, czyli przy użyciu prądu stałego. Dzięki rodowaniu wyrobów np. obrączek (najczęściej rodowane białym rodem) nabierają bardziej białego koloru, połysku oraz stają się odporne na czernienie.

rod


Jeśli wybraliśmy kolor złota, możemy przejść do kolejnego etapu. Należy zadać sobie teraz następujące pytania:
Czy w trakcie codziennego noszenia, obrączki ślubne narażone będą na częste działanie środków chemicznych oraz innych szkodliwych czynników zewnętrznych i czy wykonywana przez nas praca może przyczynić się do mechanicznego uszkodzenia wyrobu.

Próby złota:

Od wyboru próby złota będzie zależała twardość obrączek. Należy ją odpowiednio dobrać do Państwa potrzeb.

Wyjaśnimy właściwe zależności pomiędzy próbą złota, a twardością. Najczęściej obrączki ślubne produkowane są w trzech próbach złota:              Pr. 333 / 585 / 750.

Różnice pomiędzy próbami złota:

Próba 333 – zawartość czystego złota jest dużo mniejsza niż w pozostałych próbach, przez co z czasem użytkowania kolor wyrobu ulega ciemnieniu. Ze względu na niską zawartość złota 33,3%, próba 333 ma najniższą cenę.

Próba 585 – obrączki wykonane w tej próbie są bardzo trwałe, dlatego zdecydowaliśmy, że w naszych salonach ich asortyment będzie największy.   Ze względu na trwałość są one przez nas polecane. W tej próbie występuję 58,5% czystego złota, przez co cena jest wyższa od próby 333.

Próba 750 – zawartość czystego złota wynosi aż 75%. Obrączki wykonywane w tej próbie są najdroższe, jednak najmniej odporne na uszkodzenia mechaniczne, spowodowane jest to miękkością stopu.

Próba złota zawiera informację o zawartości czystego złota w stopie, z którego wykonany jest wyrób jubilerski.

Czyste złoto to próba 1000, jest to metal bardzo miękki i bardzo łatwo się rozciąga. Dlatego do produkcji biżuterii stosuje się stopy złota z innymi metalami, które mają za zadanie zwiększyć twardość i wytrzymałość wyrobów.
Próba 750 - wyrób tej próby zawiera 75% czystego złota oraz 25% pozostałych innych metali.
Próba 585 – wyrób tej próby zawiera 58,5% czystego złota oraz 41,5% pozostałych innych metali.
Próba 333 – wyrób tej próby zawiera 33,3% czystego złota oraz 66,7% pozostałych innych metali

Szerokość i profil:

Należy dobrze rozważyć dobór szerokości obrączki, gdyż ma to wpływ na znaczenie estetyczne oraz użytkowe. Szerokość obrączki ma wpływ na komfort podczas noszenia. Najczęściej wybieranymi szerokościami są obrączki w przedziale od 4 mm do 6 mm.
Kolejnym etapem jest wybór profilu obrączki: zewnętrzny lub wewnętrzny.
Przy wyborze profilu zewnętrznego należy kierować się własnym gustem oraz upodobaniami.
Polecamy by wewnętrzny profil obrączki był lekko zaokrąglony (wyoblony), co zapewnia większy komfort podczas noszenia oraz większą wentylację palca.

hhjhj

    

Wzornictwo:

Na rynku mają Państwo do wyboru obrączki gładkie oraz grawerowane.

Obrączki ozdobione wzorem na zewnętrznej stronie to tak zwane obrączki diamentowane, inaczej grawerowane. Obrączki grawerowane bez wątpienia wyróżniają się, są oryginalne i zauważalne, mają swój styl oraz klasę, dlatego podobają się szerokiej gamie klientów.                                                 Grawer może występować w postaci ozdobnego wzoru, lub pokrywać całą obrączkę w postaci matowej struktury.
Należy pamiętać, że po latach użytkowania obrączki ślubne ulegają zużyciu, poprzez delikatne zarysowania, utratę blasku, a wzory ścierają się poprzez działanie czynników zewnętrznych. Obrączki gładkie natomiast można w prosty sposób odnowić, nadając im wygląd pełen blasku, jak w dniu zakupu. Obrączki grawerowane o wyszukanych wzorach po latach użytkowania są nie do odtworzenia.

maty

Obrączki z kamieniami:

Istnieją modele obrączek ozdobione zakutymi kamieniami szlachetnymi – brylant oraz kamieniami syntetycznymi – cyrkonia.

Taką formę zdobienia najczęściej wybierają Kobiety. Zakute kamienie nadają jej dodatkowego blasku podkreślając jej delikatność i kobiecość.

Grawer wewnątrz obrączki:

Mają Państwo możliwość wykonania graweru wewnątrz obrączki. Grawer uczyni Państwa obrączki niepowtarzalnymi i bardzo osobistymi.          Grawer, który Państwo umieścicie powinien być dla Was wartościowym symbolem, aby nawet po latach przywoływał wspomnienia.
W naszej firmie grawer wewnątrz obrączki wykonywany jest gratis.

Rozmiar:

Wybierając rozmiar obrączki ślubnej należy pamiętać, że podczas dni upalnych i stresu palce mają tendencję do puchnięcia, odwrotność następuje w dni chłodne, palce mogą ulegać skurczeniu. Może to spowodować, że rozmiar który zostanie przez Państwa zamówiony będzie nieodpowiedni.       Palce z upływem czasu ulegają zmianie – stają się szersze bądź węższe.
Istnieje możliwość skorygowania rozmiaru obrączki. Należy jednak pamiętać o tym, że korekta rozmiaru obrączek z ozdobnymi grawerami możliwa jest tylko w granicach jednego ewentualnie dwóch rozmiarów. W obrączkach z zakutymi kamieniami nie ma możliwości korekty rozmiaru.

Planowanie zakupu obrączek ślubnych:

Planując zakup wymarzonych obrączek należy do sklepu Jubilerskiego wybrać się z wyprzedzeniem. Sugerowane przez nas wyprzedzenie to okres dwóch, trzech miesięcy przed ceremonią ślubu.
Dlaczego?
W naszej ofercie znajduje się wiele obrączek z atrakcyjnymi elementami ozdobnymi takimi jak: grawery, ozdobne wzory i maty, czy zakute kamienie. Należy pamiętać, że wzory obrączek można korygować według Państwa upodobań, są one wykonywane na specjalne zamówienie. Nasza firma stara się w jak najszybszym czasie zrealizować tego typu zamówienia, lecz czasami mimo chęci - niektóre wzornictwo wymaga poświęcenia większej ilości czasu na dokładne wykonanie, by sprostać oczekiwaniom i zadowoleniu naszych klientów.

Decydując się na obrączki gładkie okres realizacji zamówienia jest znacznie krótszy.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO NASZYCH SALONÓW STACJONARNYCH, GDZIE WYSPECJALIZOWANY PERSONEL UDZIELI PAŃSTWU WSZELKICH NIEZBĘDNYCH INFORMACJI NA TEMAT ZAKUPU OBRĄCZEK.