Zasady użytkowania i pielęgnacji biżuterii.

Złoto i srebro z których wykonywana jest biżuteria mimo że są to metale szlachetne, w swej strukturze są bardzo miękkie. Biżuteria wykonana z tych surowców ulega stopniowemu zniszczeniu podczas codziennego użytkowania. Wpływ na niszczenie biżuterii ma wiele czynników. Pragniemy Państwu przedstawić kilka praktycznych wskazówek, aby na dłużej zachować jej piękny wygląd:

1. Chemia, która jest często używana w naszych gospodarstwach domowych ma niekorzystny wpływ na biżuterię. Dlatego starajmy się zdejmować biżuterię podczas prac domowych, tak by nie miała ona kontaktu z detergentami.

2. Podczas kąpieli nasza biżuteria ma bezpośredni kontakt z kosmetykami pielęgnacyjnymi, a te zostawiają na wierzchniej strukturze biżuterii wiele plam oraz tworzą zaczernienia.
- Kąpiąc się w basenach, morzu czy wodach leczniczych nasza biżuteria również narażona jest na niszczenie poprzez zetknięcie z chlorem, zbyt dużym zasoleniem, siarką itp. co powoduje jej ciemnienie.

3. Szczególną ostrożnością trzeba objąć biżuterię klejoną (symilki, kryształki, kamienie nieszlachetne, skórę i drewno), ponieważ po zmoczeniu ulega ona odklejaniu, a to skutkuje wypadnięciem kamieni, ich odbarwieniem oraz odkształceniem.

4. Kosmetyki pielęgnacyjne, które są na co dzień używane (perfumy, lakiery do włosów, balsamy do ciała, kremy do rąk itp.) posiadają w swym składzie środki chemiczne, które przyczyniają się do utraty połysku i powodują odbarwienia. W przypadku biżuterii z kamieniami organicznymi (perła, bursztyn, koral, turkus), niszczą ich strukturę zewnętrzną zostawiając stały ślad na ich powierzchni. Dlatego przed pielęgnacją ciała, radzimy zdjąć biżuterię.

5. Biżuteria z elementów dmuchanych (pustych w środku), lekka oraz delikatna wymaga dużej ostrożności w użytkowaniu, gdyż na skutek nawet najmniejszych uderzeń, ściśnięć - powstają zniekształcenia, których nie da się naprawić.
- Biżuteria z elementami i powłokami: matowymi, złoconymi, oksydowanymi, rodowanymi mogą ulec zarysowaniu, ścieraniu przy nieprawidłowym użytkowaniu.
Zalecamy zdejmować biżuterią przy wykonywaniu różnych prac (fizycznych, sportowych, domowych itd.).

6. Wyroby biżuteryjne takie jak łańcuszki, bransoletki, obrącze wykonywane są w formie zbitej, a co za tym idzie wrażliwe są na załamania. Należy więc unikać wkładania ich z innymi wyrobami, gdyż mogą ulec zaplątaniu. Podczas procesu odplątywania ulegają mechanicznemu zerwaniu.

7. Biżuterię należy przechowywać układając ją w staranny sposób w produktach do tego przeznaczonych np. w kasetkach, organizerach na biżuterią oraz pudełkach. Przechowywanie biżuterii w ten sposób utrzymuje dłużej ładny wygląd i chroni ją przed działaniem czynników zewnętrznych.
Ze szczególną uwagą trzeba przechowywać srebro, które podczas ciągłego kontaktu z powietrzem oraz światłem wchodzi w reakcje chemiczne, co powoduje ciemnienie.

8. Zawsze kładąc się spać należy zdejmować biżuterię, ponieważ podczas snu bardzo łatwo ją uszkodzić.

9. Systematycznie należy pielęgnować swoją biżuterię środkami specjalnie do tego przeznaczonymi, które mogą Państwo zakupić w naszych salonach jubilerskich. Przed użyciem środków należy jednak dokładnie zaznajomić się z instrukcją użycia i przeznaczenia.


ZAPRASZAMY do skorzystania z profesjonalnego odświeżenia oraz odnowienia biżuterii w naszej pracowni jubilerskiej. Wykwalifikowany Złotnik doprowadzi Państwa biżuterię do stanu z dnia zakupu.


Z NAMI LŚNI TWOJA BIŻUTERIA.

bizuteria kasetka